| Mihail01Johan a întrebat:

Buna ziua, am o întrebare legată de cariera sau meseria de a fi Youtuber, m-a întrebat un prieten că ar vrea sa fie așa ceva și totuși nici eu nu mă prea pricep la acest lucru, îmi poate explica sau să îmi zică mai exact ce este aceasta activitate de "Youtube-Ring" care se face in tara noastră și cam ce pași trebuie să înceapă pentru a deveni un YouTuber la început de drum? Vreau să îmi explicați, va mulțumesc frumos!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow... cariera si meserie de youtuber?
Asta nu-i o meserie sau cariera, ci un hobby!

Youtube-ul este o platforma online care iti permite cateva lucruri online: sa postezi vide-uri cu continut bun, inteligent, folositor, educational si far sa incalci reguile copyright-ului sau sa faci plagiarism.

| Frank51 a răspuns:

Nu e nimic de explicat, dacă ai papagal, îți cumperi o cameră, un microfon, lumini, și începi să vorbești. Există zeci de canale de Youtube care îți explică toată treaba dacă chiar ești interesat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai mai scos și asta "carieră/meserie".

| doctorandus a răspuns:

Doar pentru unii (destui de puțini) este o meserie. Pentru restul este gândire doritoare.

Trebuie să muncești din greu ca să te impui ca Youtuber. Dar, a munci din greu nu-ți garantează succesul.

| Drake21 a răspuns:

Daca iti place si ceva din interior te impinge inainte sa faci cariera in Youtube, sigur