| aramnicolae a întrebat:

Am o nelamurire. Am terminat un liceu tehnic la profiul electrotehnica. Bacul l-am luat dupa 5 incercari deoarece dadeam din materii reale foarte grele. In sfarsit, am luat 5 la bac.Intrebarea mea e daca merita sa mai dau la facultate ca ma gandeam sa dau la istorie unde nu sunt materii reale sau sa ma angajez direct la o fabrica din orasul meu.
PS; si in timpul liceului m-am chinuit, am ramas corigent de 3 ori.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" gandeam sa dau la istorie unde... am ramas corigent de 3 ori"

la istorie ai avut problemele?

| Lioana a răspuns:

Din cate stiu ca sa treci bacul notele trebuie sa fie de minim 5 iar media de minim 6.
Daca ai luat atat de greu bacul, nu-ti recomand sa mergi la facultate. Te vei chinui si acolo. Invatatul nu e pasiunea ta. Gaseste-ti adevarata pasiune! ceva care sa-ti placa si sa te implineasca.

| dmz123 a răspuns:

Daca asa greu ai luat bacul, nu cred ca o sat-i fie mai usor la facultate. e greu si la admitere, e greu si in sesiune...mai bine faci cursuri de calificare pentru un anumit domeniu sau te angajezi direct

| donarcostica a răspuns:

Ai luat 5 la bac? Boss trebuie sa iei 6. laughing

| aramnicolae explică (pentru donarcostica):

Sper ca glumesti...am tras o petrecere ca am scos 5

| ThePurificator a răspuns:

Munca înnobilează omul. Nu te stresa cu facultatea. Cu note mici in bac, slabe șanse să reușești ceva după ce (sa presupunem) o termini. Abia își găsesc de făcut cei care le termina cu brio.