| amaliastefania2000 a întrebat:

Am o nelămurire in legătură cu alegerea limbilor. Eu aș dori ca pentru limba A sa imi aleg engleza si pentru limba B sa imi aleg limba coreeana, dar am inteles ca limba coreeana este o optiune doar din doi in doi ani. Adica anul acesta ea este o optiune dar anul urmator se spune ca nu ar mai fi. Este adevarat? Eu anul viitor as dori sa ma inscriu la aceasta facultate dar am auzit ca anul urmator nu imi pot alege coreeana.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De unde sa stim noi la ce facultate, din ce oras, te referi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate detaliile ar trebui sa fie pe site sau pe grupul facultatii, intreaba acolo, aici slabe sanse sa primesti raspunsurile potrivite.

| Claxon987 a răspuns:

Si de ce sa te complici? Sunt atat de multe limbi care se cauta si sunt bine platite, limbile nordice spre exemplu

| Extraterestru2 a răspuns:

Spune-ne mai multe detalii. Despre ce facultate e vorba? Ce oras? De exemplu, la Facultatea de Litere din orasul meu (Sibiu) exista doar limba chineza predata in fiecare an, nu exista cursuri de limba coreeana.

| amaliastefania2000 explică:

Facultatea de limbi straine, Bucuresti