| Teodorile73 a întrebat:

Bună ziua am o nelămurire sunt clasa 11 și aș dori sa fac o mutare către alt liceu adică cel de filologie
Pot intra la orice facultate fara sa dau bacul la matematica?

Răspuns Câştigător
| gabriel2004o a răspuns:

Sunt unele facultăți care țin cont de anumite materii de la bac...mi se pare că la Brașov.
In mare parte nu.Desi,dacă dai bacul la mate și optezi pentru facultate ți-aș recomanda sa dai bacul la mate că ăștia de la filo nu fac fata la o facultate de profil tehnic, economic, etc... Și pierzi timp și bani

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine admiterea la orice facultate, ca vei intra depinde de reusita la admitere.

| VoidEternal a răspuns:

Bineînțeles că nu. Sunt unele facultăți care iau în calcul media celor 4 ani de liceu la matematica.