| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua.
Am pierdut din greșeală cheia de la vestiarul de la locul de munca.
Eu ma intrebbig grinacă anunț ca am pierdut din greșeală cheia, îmi poate sa îmi dea alta cheie?
Sau trebuie sa plătesc o taxa pentru acea cheie?
Și o sa fiu dat afara de la locul de munca daca am pierdut-o mai ales sunt și în de probe?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

În principiu nu o să te dea nimeni afară doar pentru că ai pierdut cheia de la vestiar, dar este posibil să te pună să plătești duplicatul (sau chiar schimbarea încuietorii).

| antonio803 a răspuns (pentru johnnny123):

La asta m-am gândit, sa le spun ca am pierdut cheia din greșeală și știu ca o sa plătesc

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O încuietoare de vestiar are întotdeauna două chei. Conducerea trebuie să aibă o a doua cheie și se poate duplica.
Doar dacă nu mai există o a doua cheie, atunci trebuie schimbată încuietoarea. Este ieftină și se găsește la magazine de bricolaj, la magazine cu feronerie.
https://www.leroymerlin.ro/......chei/19137

| Caro34 a răspuns:

Bună! Răspunsul l-ai primit deja de la colegii mei însă eu vreau să te întreb ceva: pot să-ți dau cheia de la seiful meu cu 1 mil. de euro fără să o pierzi? Fii responsabil mai ales că știi că ești în perioada de probă; așa te testează! Numai bine!

| UserRo10 a răspuns:

Stai linistit. Mergi si spune-le problema si poate aveti om ce se pricepe la toate. Va gaurii incuietoarea si va pune alta noua. Dai o bere si ai scapat. Sau daca firma e serioasa va inlocui fara costuri suplimentare