| Aris22 a întrebat:

Buna ziua. Am si eu cateva intrebari pentru cei care se pricep in acest domeniu bineinteles. Spuneti-mi va rog frumos, daca eu impreuna cu parintii mei si bunica mea am lucrat fiecare ca si ingrijitori de batrani cu diploma in Austria, tatal meu a lucrat un pic peste 7 ani, mama 3 ani si ceva iar bunica mea 12 ani, iar eu doar de un an si jumatate am putea fiecare separat sa facem imprumut la banca in Austria? Mentionez faptul ca fiecare in afara de bunica mea lucram la program cu schimb de tura adica 28 de zile suntem acolo iar 28 de zile acasa in Romania. Noi vrem sa strangem bani pentru a cumpara o noua locuinta dar mai avem nevoie de o diferenta de bani si am dori sa cumparam ceva acum fara sa mai asteptam inca un an pentru a strange banii din salariile noastre.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Daca nu munciti la,, negru" sunteti angajati cu carte de munca, locuinta unde locuiti va are in evidenta primaria din orasul unde locuiti, atunci da, puteti face un imprumut la banca iar dupa ce salarii aveti banca va aproba imprumutul!
Daca din ce am zis lipseste ceva, banca nu va aproba imprumutul!