| gege12321v a întrebat:

Am și eu o întrebare! De când cu săracele fete care au picat în mâinile criminalului, mi-am dat seama și din apelul fetei la dispecerul 112 că doamnele și domnul de acolo in adevăratul sens i-a durut in ***! As dori sa știu ce calificare ar trebui sa am pentru a fi angajata acolo? Îmi doresc ca într-o întâmplare nefericită de genul sa pot ajuta cu cât mai multă putință pentru a nu se mai repeta necazul! Mulțumesc anticipat!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu degeaba politistii sunt in top-ul bancurilor.
crying laughing rolling on the floor laughing crying

| Adry05 a răspuns:

Stați așa că mai nou circulă varianta că fata ar fi în viață cine știe pe unde și ce rețea de prostituție ar fi cu militarii de la deveselu unde ar fi și poliția lor implicată și de aia s-a întârziat și intervenția și tot, posibil și de aia să-i fi răspuns în bătaia aia de joc, că știau ce se petrece și doar a repezit-o să creadă că vine cineva s-o ajute

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum ai văzut... Niciuna

| mihai69 a răspuns:

Păi din toate datele certe care apar despre acest caz și altele similare (sau nu), dar în care e implicată Poluția română rezultă că e suficient să ai un IQ cât mai mic și să fii cât mai nepăsător posibil.
Culmea e că printre toți ăștia, nu știu prin ce minune, mai apar și oameni normali, cărora le pasă și mai și știu să facă munca respectivă. Din fericire, ceilalți reușesc destul de repede să-i elimine din sistem, sau să-i transfere undeva unde nu mai pot face nimic.

| laSoledad a răspuns:

Trebuie sa fii intr-atat de submisiv incat sa accepti ordinele de sus si mita de jos, de la infractori.

| Raducons a răspuns:

Eu cred ca daca ai relatii orice calificare, dar sa ai macar bacalaureatul, Iti dai seama ca e un job pentru neamuri, Unde ai auzit sa se caute operatori call center la 112? Cele mai bune job uri sunt luate, Se cauta fraieri care sa munceasca in fabrici pe 1400net

| laSoledad a răspuns (pentru Raducons):

Serios acum, unde ai auzit vreodata sa se caute deschis oameni pentru locurile de munca din sistemul public? Nicaieri. laughing

| Raducons a răspuns (pentru laSoledad):

Nu am auzit niciodata de aia am zis, se cauta doar unde nu sunt relatii

| christine99 a răspuns:

Pot fi incompetenti si cu diploma, faptul ca suni la 112 si te pune la indoiala, sta sa se gandeasca daca sa trimita sau nu. Bai, daca suna si minte, tot te duci si ii dai o amenda, dar tot ar trebui sa mearga cand omul/copilul suna indiferent, niste incompetenti si persoane foarte comode, se simt deranjate cand trebuie chiar sa faca ceva. Ei cauta scuze si dau vina unul pe altul dar nu au, nu exista scuze pentru asa ceva.

| Anee1667 a răspuns:

Bună!
Calificarea se ia dând la academia de poliţie, există probe care se dau pentru a obţine această calificare.Si eu spre exemplu îmi doresc acelaşi lucru, sunt la liceu pe profil de ştiinţe sociale, care îmi permite să dau mai apoi la academia de poliţie.
Poate că o să pară ciudat însă câteodată şi fiind în acest post nu e de ajuns, eşti dirijat de oamenii cu posturi mult mai mari şi importante, într-adevar şi părerea mea este că Politia Romana nu si-a dat cu adevarat silinta sa le salveze pe cele doua fete.
"Azi copii lor, mâine familia lui ".