| ffkldmlasbvn a întrebat:

.am si eu o intrebare(de.La Umf Iasi(farmacie) din ce materie se da examenul de admitere? Eu stiam ca se da din biologie aXIa si chimie organica tot de aXIa..si cat la suta conteaza media de la liceu? Eu sunt aIXa..stiu ca o sa vi se para stupid sa ma interesez de pe acum.dar chiar imi doresc sa intru.P.s: sunt la filologie, dar ador biologiar iar in generala imi placea chimia.Credeti ca as avea sanse?

2 răspunsuri:
| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Http://www.umfiasi.ro/.......aspx,daca te pui sa inveti pentru admitere ai sanse

| ElenaSA a răspuns:

Ai sanse sa intri, dar ti-ar fi fost mai usor daca faceai Stiinte ale Naturii.Fiind a IX-a nu ti-ar strica sa te gandesti serios la o mutare la aceasta specializare.