| Andrei_Patrascu_1994 a întrebat:

Buna ziua am terminat liceul si trebuie sa ma decid la ce facultate sa ma duc.As opta pentu CArol DAvila cea de medicina si farmacie dar nu stiu ce sa fac cum e... daca e cineva acolo si ma poate ajuta cu mai multe informatii si poate sa ma ajute va rog.

1 răspuns:
| Teodora_Diana_1997 a răspuns:

Nu sunt acolo, insa am prieteni care sunt. Iti zic de acum ca facultatea aceasta nu este pentru oricine, insa daca inveti, ai viitorul garantat. Te sfatuiesc sa mergi acolo, este o facultate foarte buna.

Nu platesti taxa decat in cazul in care urmezi doua programe de studii concomitent(vezi punctul 2 de aici :http://www.umfcaroldavila.ro/index.php/studenti/inmatriculare ). Programele de studiu la "Carol Davila"sunt : medicina generala, medicina dentara, farmacia si FMAM.

Tematica pentru bac nu este identica cu tematica pentru admitere --- vezi, cu un clik pe fiecare program de studii, "Tematica admiterii 2014":http://www.umfcaroldavila.ro/......itere-2014

Bafta!