| obsesion15 a întrebat:

Anul asta va trebui sa imi aleg facultatea si eu ma gandeam la Universitatea politehnica, specializarea calculatoare. Credeti ca este o alegere buna si ce mastere se pot face dupa facultate?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Alegerea este foarte buna dar nu suficienta: tinand seama ca aceasta facultate este si foarte grea si foarte cautata, trebuie sa fii si capabil sa o faci. Cat priveste masterul, acesta poate fi facut in orice specialitate, nu neaparat in specialitatea facultatii terminate. Unii, care-si permit, fac chiar mai multe, sa fie acolo la casa omului, ca asa este romanul, strangator!