| alinrv a întrebat:

Buna ziua!,... As dori niste pareri in privinta: De ce unii oameni indiferent de sex sau varsta atrag grupuri de persoane, colegi in nr mare si care ajung prieteni buni in fiecare zi si alti nu. Ar putea fi si fizionomia persoanei, felul cum socializeaza, carisma care o reflecta sau chiar misterul de a fi o persoana importanta? Ca cunosc persoane putine care sunt oamenii buni in jobul care il fac si saritorii dar sunt la minus. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andei a răspuns:

Din punctul meu de vedere totul depinde de persoana cu cit e mai Ambitioasa mai Deschisa la suflet și are tot cei trebuie ca sa fie un lider el atrage personale lingă el multora persoane le place sa aibă nu prieten devotat

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Socializarea depinde de interesul comun, de comportamentul persoanei si de... "papagalul" cu care isi poate "vinde" personalitatea.

| alinrv explică (pentru Bula):

Da asa este in mare parte,... oricum am putea lu-a faptul ca felul cum esti educat si vorbesti cu persoanele din jurul tau, indiferent cat de multe sau putine ar fi,...dar se poate lu-a in calcul ca poate nu este asa capabila sa tine pasul, fie asa s-au nascut ele cu acest defect, find mai timide sau un mic defect mintal daca este sa o lu-am ca un exemplu.