| rotariurazvan a întrebat:

as dori sa cer sfatul vostru in legatura cu o chestie.
Sunt elev in clasa a 11-a(profil de stinte ale naturi) Anul viitor trebuie sa dau examenul de BAC materia optionala in cazul meu intentionez sa fie biologia.La romana si biologie nu imi fac griji de nota caci ma descurc dar stau la pamant cu matematica.Ce as putea face pentru a trece acest examen si la matematica? Iar daca nu il voi trece ce optiuni de viitor as mai avea? (dati-mi cateva sfaturi legate de cariera,de performanta la matematica, opinia voastra legata de viitorul unui om fara diploma de BAC in zilele noastre, etc...)

2 răspunsuri:
| lorycykcl a răspuns:

In loc sa ceri sfaturi pe TPU ai putea sa te apuci de invatat. Stiu ca sunt carti cu exemple de variante si au si exercitiile rezolvate, asa te poti verifica. Daca stii formulele si o sa le aplici cand trebuie, o sa totul bine. Fa cat mai multe exercitii ca sa te obisnuiesti cu metodele de rezolvare. Spor.

| PopAlex19 a răspuns:

Pai ai putea invata mai bine la mate sau daca nu du-te la un postliceala la care nu este nevoie de diploma, poti face postlicealul la farmacir, masaj, mecanica si multe alte domenii