| MariaIoana350 a întrebat:

As dori sa ma inscriu in invatamant, dar nu am modulul psihopedagogic, urmeaza sa il incep in toamna. In regulament scrie" Absolventii cu diploma ai invatamantului superior de lunga si scurta durata au obligatia sa finalizeze pregatirea psihopedagogica in termen de cel mult un an de la angajarea in invatamant". Mi-a fost respins dosarul pe motiv ca nu ma incadrez in studii de scurta durata, am absolvit in 2016 facultatea de biologie, Multumesc!

1 răspuns:
| unvecin a răspuns:

"sa finalizeze pregatirea psihopedagogica in termen de cel mult un an de la angajarea in invatamant"

Când am studiat eu (2006-2009) nivelul 1 s-a întins pe perioada a 3 ani, cât am făcut facultatea. Deci dacă încă nu ai început modulul nu te încadrezi în ce zice regula, ci eventual dacă l-ai început în urmă cu 2 ani și mai ai un an de studiu...

Întreabă aici: http://forum.portal.edu.ro/ ca să afli mai precis ce și cum.