| Yasmin1738 a întrebat:

as dori sa stiu cui sa ma adresez daca nu am gasit loc de munca.Am 20 de ani si de 3 ani tot caut un loc de munca.Am fost la interviuri, am depus CV, si toti au zis ca ma suna, si nu m-au mai sunat.
Nici mama mea nu are loc de munca.Se chinuie de 7 ani sa gaseasca, si nici pe ea nu o suna sa o angajeze.Toti zic va sun peste 3 zile, si nu te mai suna.Si asa e peste tot.Ce pot face fara loc de munca? De asta depinde tot:mancare,locuinta si tot ce e necesar vietii. Chiar asa e peste tot? Se duc prea multi pe un post si pe tine nu te mai suna, ca Ii aleg pe altii? Si atunci eu ce sa fac?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea sa te adresezi la AJOFM din judetul tau, toti angajatorii trebuie sa comunice acolo locurile de munca vacante.

| minrest a răspuns:

Trebuie sa obtii o calificare care se cauta pe piata. Ca timp ai. Succes.

| Seba2013 a răspuns:

Aici la mine, daca nu iti gasesti loc de munca, te obliga sa faci un curs, plus ca te plateste pe toata perioada cursului.

In Romania nu stiu cum sta treaba, intereseaza-te si tu.
Sfatul meu este sa te lupti pana gasesti.