| BBelivee a întrebat:

As vrea sa incep o scoala de cosmetica, dar inainte as vreau sa stiu cam cat e salariul unei cosmeticiene pe luna.Multumesc!

2 răspunsuri:
| freyjaas a răspuns:

Salariul cam depinde de tine.Depinde de câte cunoștiințe ai, în primul rând, și în al doilea, depinde câtă publicitate îți poți face.La început o să pui un preț mai mic, iar cu timpul poți modifica corespunzător. Dacă te angajezi la salon, e diferit..acolo cel mai probabil ai o sumă fixă lunar.

| madamme a răspuns:

Depinde de angajator. Poti sa fii platita cu salariu fix sau la cati clienti ai. Nu te astepta pentru inceput sa castigi sume prea mari. In principiu se castiga cam 1000-1500 lei pe luna