| teiube a întrebat:

Buna ziua as vrea si eu un sfat /o parere unde e mai bine sa lucrezi si daca ati putea sa imi spuneti care e mai importanta la Parlamentul Romaniei sau ca judecator la Curtea de apel Bucuresti si alte instituii de genu ( doar din aceste 2 variante) rog seriozitate

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Judecator este o slujba permanenta si stabila, parlamentarul depinde de alegatori si se poate pierde dupa 4 ani, asa ca, dupa mine, este mai bine sa fii judecator.