| anonim_4396 a întrebat:

ca SGP in armata se poate face naveta la unitate, am inteles ca se poate face cu raport de naveta dar exista o distanta maxima la care ti se permite sa faci naveta intre unitate si locul unde locuiesti? Mai exact 55 Km daca ar fi mult.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai inainte, cand eram eu in armata. nu se permitea SGP-istilor sa faca naveta. Trebuia sa aiba o locuinta in localitate. Cu atat mai mult cand acuma se dau bani de gazda. Sunt unitati militare care au si camine de garnizoana. Te descurci la fata locului.