| sasa23 a întrebat:

Buna ziua. Care este procedura documentara pentru crearea unui iaz? Mersi.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie sa-ti dovedesti titlul de proprietar sau acordul notarial a proprietarului terenului.
Cu actul de proprietata (extras CF) /acordul autentificat a proprietarului mergi la primaria de care apartine terenul.
Acolo iti vor spune toate actele (si de unde) mai ai nevoie.

| sasa23 explică (pentru Bula):

Nu stii sunt multe acte de care este nevoie? si daca este costisitor?

| Bula a răspuns (pentru sasa23):

Ai nevoie de proiect, autorizatie de constructie, acordul de la Mediu, etc.
Totul depinde de situatia locala.