| Caduceus a întrebat:

Buna ziua!
Ce ati alege dintre: facultatea de drept; facultatea de biologie; facultatea de chimie sau postliceala asistenti medicali?
Pro si Contra.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Postliceala de asistenta medicala e o prostie, bine o poti face asta in cazul in care nu iti permiti facultatea!
Si ca sa iti raspund la intrebare eu as alege Facultatea de Drept!

| PeFuga a răspuns:

Dintre cele sus mentionate as alege dreptul. Vad ca nu esti prea hotarat in legatura cu ceea ce vrei sa faci in viitorul apropiat. Daca te pasioneaza medicina, da admitere mai bine la UMF. E mai greu poate, dar ai mai multe satisfactii. Ca asistent medical lucrezi ca sluga pe salariu mic, in timp ce medicul primeste plocoane si laude... Cu biologia nu sunt fenomenal de multe lucruri pe care le poti face dupa ce termini...