| AndreeaAmalia177 a întrebat:

Buna ziua, cine îmi poate spune si mie daca am un chist sinovial la mana ma poate sunt considerata apta sau inapta în armata? El nu prezinta nicio problema, nu se observa doar cand fac flotari ma deranjeaza putin, am cautat pe barem dar nu vad vreo specificatie despre asta. daca stia cineva si poate sa-mi zica. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inapta!
La controul medical pentru admiterea in armata si politie nu se acepta oameni cu probleme de sanatate.

Ori iti operezi de urgenta chistul ala, ori iti cauti o alta scoala, ca-n armata si politie este imposibil sa intri, fiindca nu esti apta medical.

| AndreeaAmalia177 explică (pentru Violleta2022):

Stai linistita daca voiam sa-l operez îl operam de mult timp! Dar medicul mi-a sugerat sa nu fac asta fiindca o sa reapara, si raman si cu cicatrice si cu un alt chist! Daca vrei sa ajuti bine dar am observat ca la majoritatea întrebarilor de pe aici raspunzi cu superioritate!

Răspuns utilizator avertizat