| CristianSimona a întrebat:

Buna ziua,
cum se traduce in franceza "TEHNICIAN TRANSPORTURI"?
asa scrie pe diploma de liceu

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Google zice ca in franceza ar fi TECHNICIEN DE TRANSPORT dar ce stiu eu, am fost un elev slab la franceza;(

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Draci cocoșati, du-te la un birou traduceri legalizari acte si ăia iti spun tot, bani sa ai ca fara bani nu aflii nimic

| StimabiluI a răspuns:

Se traduce "chômeur avec diplome" :))
Acum la modul serios, nu știu dacă este posibil să te angajezi doar cu diplomă de liceu, dar cine știe, dacă ai vreo oportunitate și ai nevoie să treci calificarea în CV, cred că
"Technicien en transport" ar fi o formulare mai potrivită, ai pe link mai multe detalii de pe un site francez:

https://www.monemploi.com/......-transport

| Hypefox a răspuns:

Technicien en transportation