| SoareLorena a întrebat:

Bună ziua! Dacă aș dori să fac un credit de 10. 000 de euro aș putea să îl iau dacă am contract temporar de muncă? sad

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciodată.

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva!
Creditele bancare s eofera numai daca ai dovada ca ai muncit 12 luni si esti intr-un contract de munca PERMANENT.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate doar daca perioada de credit e mai mic decât perioada contractului...

| Frank51 a răspuns:

Fără contract pe perioadă nedeterminată nici 1000 de lei nu dau băncile. Poate la un IFN.

| DontActLikeMe a răspuns:

Nu, obligatoriu minim 6 luni de munca cu contract pe perioada nedeterminata.

| kalasnicov22 a răspuns:

Nicio sansa.