| Mihaimagnidicul28 a întrebat:

Bună ziua! Dacă în trecut am lucrat la o firma de relații cu clienții, anunțând ca nu o sa mai merg fiindcă eram obligat sa stau în preaviz mi-a încetat contractul pentru abatere disciplinara. Îmi puteți spune dacă exista riscul sa iau toate probele în cadrul jandarmeriei și sa ma dea afara din școală fiindcă am avut o abatere disciplinara, aceea de a nu sta în preaviz? Este chestia de acum 2 ani

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Desfacerea disciplinara a contractului nu este penala, deci nu se inscrie in cazier.
Doar este o pata neagra in recomandarile tale.

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu ai dosar penal cu cazier patat, nu cred ca vei avea vreo problema la intocmirea dosarului pentru jandarmerie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există acest risc.

| mihai69 a răspuns:

Nu au ei treabă cu asta.