| scorpiaX a întrebat:

De ce nu prea sunt acceptati oamenii cu tatuaje si pierce-uri la orice loc de munca? Si in ce domeniu ar putea fi acceptati cei cu pierce-uri si tatuaje?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu sunt acceptati intrucat in posturile respective este nevoie de o anumita seriozitate. Cum ti s-ar parea ca doctorul tau sa aiba piercing-uri?
Ce ai zice daca profesorul tau ar fi plin din cap pana in picioare de tatuaje?
Ce ai zice daca profesorul tau de mate ar avea un piercing in limba? Nu ar arata ciudat?! Vezi tu, in anumite domenii trebuie sa ai un look cat mai profesional care nu il capeti cu ajutorul acelor lucruri. *piercing-uri /tatuaje*

Nu am nimic cu tatuajele dar piercing-urile mi se par dezgustatoare. Spun asta si fac parte din aceasta generatie de adolescenti!
Tatuajele nu te fac mai frumos... sau mai inteligent.

Mi se pare absurd sa ramai marcat pe viata cu acel semn, precum un animal.

Fiecare cu parerea lui. Persoanele respective ar putea fi acceptati in mai toate domeniile atata timp cat pot ascunde tatuajele. Una este sa ai un mic tatuaj cu "BeliveInYourself" sau "Have faith" pe mana si alta este sa fii plin de tatuaje *sa nu ti se mai vada pielea in acel loc*

De obicei persoanele respective nu sunt acceptate in domenii care implica vorbirea cu anumite persoane, convingerea cumparatorilor si lucrurile de genul. De ce?
Simplu. Lumea se sperie sau isi face impresii gresite despre ei si nu mai cumpara lucrul pe care il promoveaza respectivii.

Succes!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca lumea vrea sa evolueze. Alea erau valabile acum cateva sute de ani. Intre timp a mai evoluat lumea.

| scorpiaX explică:

Nu mi se pare ok sa fiscute cineva despre tatuaje si pierce-uri in ziua de azi ca o involutie atata timp cat adolescentii din ziua de azi vor sa iti faca (intalnesc asta din ce in ce mai des)