| MolBoRo a întrebat:

Bună ziua, de mic stăteam în camera mea și începeam să vorbesc cu scaunele, povesteam lecții cum aș fi profesor mai mult istorie, cu toată lumea vorbesc istorie, ba chiar dacă stau și ascult o oră o lecție la istorie o rețin toată și o povestesc cu mare drag. Adevărul că mi-ar plăcea să lucrez în învățământ ca și profesor de istorie, mă fascinează foarte multe despre acțiunea din istorie despre ce a fost la trecut.
Dar îmi este frică, că sunt mai bâlbâit, dar nu de fiecare dată, ce credeți că este de făcut?!
Credeți că se poate îndeplini acest vis?

Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Jos palaria. Stai linistit, ai șarmul tău! Și sunt convins că nu dar bâlbâitul este. Cu siguranță o să se îndeplinească și o să ai mare succes. Mă bucur de fiecare dată când văd oameni ca tine, nu mă mai simt singur. Și eu vorbesc cu scaunele și singur prin casă dar eu nu am toate țiglelebig grin(mai sunt și singur mai mereu deci am scuza asta) însă la tine nu-i nici o problemă. Mult succes îți urez și sper că ți-am fost cât de cât de folos

3 răspunsuri:
| Jouliete a răspuns:

Daca iti place istoria si esti bun la acesta materie, o sa iti poti implinii visul daca muncesti si iti dai silinta o sa vezi ca poti ajunge profesor cum iti doresti. Trebuie doar sa crezi in propriile si sa iti dai drumul chiar daca esti putin balbait, cu cat exersezi mai mult sa vorbesti in fata clasei cu atat vei vedea ca te vei obisnui si iti va fi usor si nu vei mai fi balbait. trebuie sa iti dai putin curaj.

| sunmetal11 a răspuns:

Du-te la un logoped si rezolva-ti ''problema'' si apoi indeplineste-ti visul de a deveni profesor, bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar nu stii ce se intampla prin scoli? Nu-ti recomand sa devii profesor, nu merita sa muncesti atat pentru dezastrul din invatamant.