| nuamgasitnumedeutilizator89 a întrebat:

Buna ziua, doresc sa dau la scoala de agenti Campina, dar am o problema, am o unghie incarnata, faza e ca nu ma deranjeaza foarte tare pe traseu si ma gandeam daca voi intampina probleme la examenul medical.
As putea sa o operez dar nu stiu cat dureaza vindecarea, iar daca inca nu sunt vindecat nu cred ca voi putea sustine proba sportiva

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti fi refuzat la vizita medicala, fiindca ai o infectie netrata care ti-a afectat unghia si-ti va aduce probleme mari de sanatate, prin imposibilitatea de a merge sau alerga, nefiind apt medical pentru a merge la o scoala militara sau de politie.
Mergi de urgenta la medic sa-ti scoata unghia incarnata, fiindca dureaza 2-3 luni sa se vindece complet, deoarece incep testarile sportive si medicale destul de devreme, anul urmator.

| nuamgasitnumedeutilizator89 explică (pentru Violleta2022):

Am vazut pe unele site uri ale diferitor clinici, vindecarea ar dura undeva la 2-4 saptamani.
Pe asta sunt nesigur, sa fiu vindecat pana la
Sportiv si medical.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"unghie incarnata...As putea sa o operez dar nu stiu cat dureaza vindecarea"

după 2 luni ești refăcut (inclusiv unghia)

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic pentru a afla cat dureaza si daca te mai incadrezi cu vindecarea pana la examen.Succes.