| RebbiRebi a întrebat:

Eu am învățat 2 ani jumătate la Colegiul Pedagogic, profilul Științe ale naturii, după care m-am transferat și am învățat la Colegiul Economic unde am și terminat.
Întrebarea mea este următoarea:aș putea face vreun curs ceva pentru a putea ajunge învățătoare pentru clasele 1-4?
Mai este cineva care s-a aflat in aceeași situație?
Va multumesc!

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"aș putea face vreun curs ceva pentru a putea ajunge învățătoare"

acel "ceva" se numește facultate

| RebbiRebi explică (pentru sierra1):

Cunosc persoane care sunt învățătoare pentru clasele 1-4 doar cu liceul terminat, la profilul pedagogie și nu au mai avut nevoie de facultate.
Tocmai de asta am și întrebat?

| sierra1 a răspuns (pentru RebbiRebi):

"sunt învățătoare pentru clasele 1-4 doar cu liceul" - excepții, dacă au rămas clase fără profi și alte chestii d-ăstea. Anual o să-ți tremure fundulețul neștiind dacă mai prinzi sau nu post

| sierra1 a răspuns (pentru RebbiRebi):

îi zice "suplinitor necalificat" - succes!

| RebbiRebi explică (pentru sierra1):

,,excepții,dacă au rămas clase fără profi" atât era de ajuns sa scrieți.
Restul comentariului nu mă interesează, ca nu v am întrebat dacă prind post sau nu.

| RebbiRebi explică (pentru sierra1):

Am înțeles.
Multumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru RebbiRebi):

"Restul comentariului nu mă interesează, ca nu v am întrebat..." uuu, să ințelegem că cineva s-a șifonat?

| sierra1 a răspuns (pentru RebbiRebi):

Să fii iubită

| sierra1 a răspuns (pentru RebbiRebi):

"aș putea face vreun curs ceva pentru a putea ajunge învățătoare "

"nu v am întrebat dacă prind post sau nu."

e evident că te contrazici.

| RebbiRebi explică (pentru sierra1):

Da,așa e
Ai dreptatelaughing)

| RebbiRebi explică (pentru sierra1):

Ai dreptate draga mea?