| numesiprenume0 a întrebat:

Bună ziua! Eu și câțiva prieteni intenționăm să mergem pentru a ne angaja în Germania. Dorim să facem asta printr-o agenție românească de recrutare.
Am dori și noi niste păreri despre asta. Ne poate ajuta cineva?
1. Cum vi se pare ideea de a pleca prin agenție și nu pe cont propriu?
2. Care sunt cheltuielile in medie datorate agenției pentru oferirea cazării și a utilităților?
3. Ce credeți despre cazarea la comun?
4. O ultimă întrebare, care ar fi și cea mai importantă... Cât se poate economisii lunar, după scăderea tuturor cheltuielilor ducând o viață la limita decenței?(Nu cu ieșiri în weekend, cheltuieli pe lucruri materiale și tot așa...) Am înțeles că salariul minim este undeva la 1600 euro în acest moment. Cu cât aș putea rămâne la sfârșit de lună?
Ofer funda!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te risca prin romani pentru ca poti sa-ti iei teapa. Ideal ar fi o sursa sigura de incredere sa te ia la munca dincolo.

Răspuns utilizator avertizat
| RxTx a răspuns:

1600 euro e bine ot inceput chiar daca o sa ramai cu 400 euro/luna ne cheltuiți.

Vezi sa iri facs contract de nunca.
Verifica firna nergi cu cintractul pana ls fortele de munca inainte sa pleci ca sa il verifice ei.
Nu pleca pana cand nu ai contractul in limba română.