| StefaniaIoanaaaaaaa a întrebat:

Buna ziua. Îmi poate spune cineva ce trebuie sa fac, ca sa devin infirmiera? Ce școala sau cursuri îmi trebuie?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa faci o facultate sau macar scoala postliceala.Vezi ca exista diferenta intre asistenta si infirmiera.Succes.

| anonimg a răspuns:

Cu ceva timp în urmă, Fundația Casa Pâinii din Viziru, Brăila, oferea posibilitatea tinerilor care nu aveau bani de studii să devină infirmieri. Fundația te ținea gratuit la cursuri, oferea gratuit cazare și masă, iar după ce terminai studiile de infirmieră trebuia ca 3 ani de zile să faci practică gratuit la centrul lor.
Dacă te interesează îi poți contacta pentru detalii.

| DorinaK a răspuns:

Facultate trebuie sa faci. In curand si la spatii verzi va trebui studii superioare.