| Tinsteam a întrebat:

Buna ziua.In următoarea sesiune de admitere in instituții postliceale ale M.A.I doresc sa particip, mai exact la Câmpina(școala de agenți de poliție) respectiv Drăgășani(școala de subofiteri jandarmi).Ambele meserii sunt pe placul meu, însă singurul criteriu care ma influentează sa aleg una dintre aceste doua scoli, este salariu. Unde credeți ca esti mai avantajat din p.d.v al venitului, la poliție sau la Jandarmerie?

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Este posibil sa dai si sa ti sa spuna ce si cum este acum. Pana cand vei fi absolvit tu lucrurile se vor mai fi schbat deja. vrei un raspuns mai sigur? Mergi la sursa si intreaba pe cineva acolo. Alternativ mai sunt forumuri, Facebook erc unde poti intalni, virtual, alti oameni care sunt in "domeniu". Succes!

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Inchide ochii si alege una dintre ele. Ce salariu va fi atunci cand tu vei fi terminat scoala si vei fi fost angajat DE UNDE SULA MASII CREZI CA STIM NOI DE PE ACUM?

| Tinsteam explică (pentru dinaprilie):

Ma gândeam ca poate dau de vreun proaspăt absolvent care sa ma lămurească

| dinaprilie a răspuns (pentru Tinsteam):

Este posibil sa dai si sa ti sa spuna ce si cum este acum. Pana cand vei fi absolvit tu lucrurile se vor mai fi schbat deja. vrei un raspuns mai sigur? Mergi la sursa si intreaba pe cineva acolo. Alternativ mai sunt forumuri, Facebook erc unde poti intalni, virtual, alti oameni care sunt in "domeniu". Succes!

| Ciprian09 a răspuns:

Nici nu ai facut inscrierea si te gandesti la salariu.interesant.daca esti destept, mergi la cmj si aflii tot ce te intereseaza.dar mai bine intrebi aici. vreun politist/jandarm? pe MapN te ajutam eu, da' mnalaughing))

| Tinsteam explică (pentru Ciprian09):

Multumesc mult pentru intenție oricum?