| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Buna ziua, la dosarul de înscriere la jandarmi-sursă externă trebuie să pun și diploma de 12 clase? Deși e evident că le am odată ce pun diploma de bac. Am auzit păreri și păreri și nu știu ce să fac

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebi aici desi raspunsul il ai in conditiile de incadrare.
Si sigur ca nu este nevoie de diploma de absolvire, de altfel aceasta se elibereaza doar daca nu ai reusit la bacalaureat. Cel mult s-ar putea solicita si foaia matricola, dar, asa cum ti-am spus, gasesti toate actele, ce trebuie depuse, in anuntul cu incadrarea.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu iti cere nimeni niciodata diploma de 12 clase daca ai bac.

| ioana748 a răspuns:

Diploma de bac este de ajuns.

| Dragobeta a răspuns:

Ce "diploma" de 12 clase? Poate o adeverinta.
Dar din moment ce ai diploma de bacalaureat, nu mai este nevoie. E superioara acelei adeverinte.

| MySwagIsTooDifferentMyBitchIsTooBad a răspuns (pentru Dragobeta):

Nu e adeverință dragă tot diplomă e.