| DianaaDia a întrebat:

Bună ziua! Mă angajez în curând la un magazin in mall. Este nou deschis, iar șefa a spus ca ne putem alege noi programul(eu si colega mea, suntem doar 2 persoane) cum vrem sa fie, important este sa fie 15 zile lucrătoare pe lună de fiecare. Adică 2 weekenduri lucrate, 2 weekenduri libere de fiecare să dea.
Îmi poate spune cineva va rog, variante de lucru? Sa fie 2 zile lucrătoare - 2 zile libere? Nu știu, mă tot stresez cum ar trebui sa fie un program bun, noi lucram 12 ore pe zi, programul mall-ului. Mulțumesc mult!

2 răspunsuri:
| milliongirl a răspuns:

Daca rezistati si nu aveti alte lucruri de facut ar fi misto sa lucrati 15 ea 15 tu deoarece vei avea mereu pe luna 15 zile libere.
Sau de 2 ori pe luna sa aveti cate 7 zile libere. Incepe ea 7 zile - tu le stai, dupa incepi tu 7 zile ea le sta, apoi incepe ea 8 zile tu le stai, si apoi tu.

| ioana748 a răspuns:

Prima saptamana:

Luni,Marti- lucrezi
Miercuri,Joi-liber
Vineri, Sambata, Duminică - lucrezi

apoi a doua saptamana:

Luni, Marti- liber
Miercuri, Joi-lucrezi
Vineri, Sambata, Duminica -liber