| Mariasi2002 a întrebat:

Bună ziua! Mă interesează o întrebare și poate e cineva aici care are informația. Doresc să achiziționez produse de pe shein (accesorii) și să le revând în târgulețe. Este posibil asta cu întemeierea unei firme, bineînteles. Cei de la shein oferă si factură? Iar prin asta aș putea avea dovada bunurilor. Multumesc! Si care ar fi demersurile pentru asta?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i posibil, trebuindu-ti doar factura de cumparare, ca sa o poti scade de la taxe.
Ti-ar trebui doar un PFA, fiindca SRL-ul implica multe documente, autorizari si acte contabile.