| TmfIulian a întrebat:

Bună ziua! Mi-a fost respins dosarul la jandarmerie deoarece am media la purtare mai mică de 9.00 respectiv 8, 37. Mă puteți sfătui în legătură cu ce ar trebui să fac mai departe, dacă există vreo șansă pentru a putea merge mai departe în minister? Precizez ca am obținut de la diriginta o caracterizare unde specifica faptul ca nu am avut deloc un comportament neadecvat, și am avut media scăzută doar din cauza absentelor! Caracterizarea este semnată și de dirigintă și de director, având și ștampila!
V-aș ruga dacă știe cineva ce este de făcut să mă sfătuiască de urgență, deoarece perioada depunerii dosarelor se termină în curând!

4 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Daca sunt niste criterii si tu nu te califici, ce crezi ca s-ar mai putea face?

Acele criterii sunt stabilite cu o logica in spate, daca tu ai probleme in respectarea regulilor, (absentele fiind nemotivate, ca altfel nu ti-ar fi cauzat scaderea notei la purtare), crezi ca esti apt sa ai o meserie unde disciplina si exact respectarea regulilor au o importanta primordiala? Tu ai da o arma si drept de a te manifesta fizic in anumite imprejurari, cuiva cu genul asta de probleme?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la ei și vorbești într-o limbă străină și te bagă direct la SRI fără nici un examen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai atasat caracterizarea la dosar? Ai putea sa vorbesti la secretariat cu ei poate iti dau vreo recomandare

| Darius50boss a răspuns:

Nu ai ce să mai faci