| iuanamaria a întrebat:

Buna ziua Numele meu este Andreea Denisa si am 10 si sunt din Bucuresti as vrea sa am o cariera de cantareata am voce dar nu stiu unde sa ma inscriu?;((

7 răspunsuri:
| Gabry a răspuns:

Ai putea sa te duci la Palatul Copiilorthinking

| MisterKat a răspuns:

Uite, ai putea sa te inscrii la un Palat al Copiilor, sa urmezi niste cursuri de canto, pian etc. Sa inregistrezi o melodie la un studio profesionist si sa o trimiti ca demo la o casa de discuri gen Roton, RBA, Media Pro Music.

Mult Succes!

O zi buna!

Daniel.

| Puiutz a răspuns:

Pai eu nu sunt din bucurestibig grin. dar eu zic ca ai putea mai intai sa incerci la un cor.sau sa iei lectii si sa canti solohappy.
Succes!

| maryana5 a răspuns:

Pt. a face cariera in ziua de azi trebuie sa ai pe cineva in spate care sa te recomande sau niste printi/un iubit foarte bogat/i
dar ca sa nu fiu dura cu tine...si inca sa-ti dau speranta zilei de maine si sa nu-ti distrug visele si copilaria iti spun ca: mai intai ar trebui sa iei lectii de canto
2.trebuie sa ai putina cultura generala despre muzica(cine canta piesa aia si aia si cine a compus aia-aia)
3.incearca sa retii cat mai multe cantece de diferite genuri astfel incat in ziua in care cineva te va descoperi sa poata sa te clasifice intr-un gen muzical
4. incearca sa iei lectii la un instrument mzuica:chitara, vioara, tobe... Asta iti va trebui mi tarziuwinking

si regula de aur: niciodata sa nu-ti pierzi speranta! daca o sa cazi sa a puterea de a te ridica!

MulT succes si pupici kisskisskiss
xoxooo, mary peace sign

| SLeVeN a răspuns:

Daca canti manele... mai bine nu te inscrie.

| elizuka a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie dar sunt mai mare. am acelasi vis ca si tine doar ca daca nu reusesc la muzica dau la teatru... dar uhh stai in bucuresti eu stau la tara .si am doua fete cu care fac multe spectacole acolo organizam.si invitam persoane, opii. frati fetelor sunt badiguarzi.in fine. l-e iubesc pe fetele astea sunt prietenele mele cele mai bune. poti folosi si uhh. daca ai cu cine.cand am inceput sa cant prima data amndoua mi-au spus ca, cant frumos.acu` nu vreau sa va spun ca ma dau mare. sper sa reusesti in viata... apropo am 11 ani si ma numesc eliza

| AnemonaP a răspuns:

La Palatul Copiilor este o alegere buna!