| Lemndecopac a întrebat:

Buna ziua, pot sa devin regizor de filme chiar daca sunt pe profil de stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Nu contează ce liceu faci, poți să dai la orice facultate și poți să faci orice meserie vrei dacă iei bacul și ești admis la facultatea la care vrei.
In cazul tau că sa fii regizor trebuie sa ai imaginație, să știi să creezi scenarii și să ai mai multe perpescptive.
Dar că sa ajungi sa fii regizor trebuie sa faci Facultatea de Teatru și acolo admiterea se face pe baza de examen sau probe practice.
Oricum, daca te-ai hotărât să fii regizor, felicitări pentru decizia ta și mult succes!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dacă ești admis la facultatea de profil.

| RoCkKiD a răspuns:

E ok, nu o sa ajungi regizor nici macar cu doctorat in domeniu.

| Lemndecopac explică (pentru RoCkKiD):

De ce nu?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Lemndecopac):

Pentru ca avem poate 5 regizori in toata tara care chiar traiesc din asta.