| scraiu a întrebat:

Pot să mă angajez ca student?
Trebuie să fac o cerere sau e strict treaba mea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, daca iti gasesti un loc de munca si ai timp pentru invatatura si pentru munca. Nu este treaba facultatii ce faci in timpul cat nu trebuie sa fii prezent la cursuri, seminarii, etc.

| MihaelaDart a răspuns:

Din moment ce esti la varsta de peste 18 ani nu mai depinzi de nimeni. Cautati un loc de munca unde poti face fata si cu facultatea sa nu se suprapuna orele de studiu cu cele de munca ori invers. Ai putea opta pentru jumatate de norma a cate 4 sau 6 ore. Poti anunta secretariatul ori profesorul de la materia x doar in cazul in care se suprapun orele de munca cu orele de curs sau invers.