| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Recent m-am angajat si pe contract am trecut 2300lei net. Cati bani voi lua eu in mana?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Cum spui tu, faptul ca tu crezi ce spun unii, nu inseamna ca e si real:

http://www.calculator-salarii.ro/2300-net-calcul-salariu-brut/
3932lei
de la 30% cat spui tu la 70% cat e real e o diferenta "mica" al dracu'
da, stiu, m-am inselat "rau", am zis 80% nu 70%

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Net inseamna banii pe care ii iei in mana. Deci vei lua 2300 lei. Brutul cat este trecut in contract?

| sierra1 a răspuns:

"am trecut 2300lei net. Cati bani voi lua eu in mana?"

-exact atât cât scrie!

| Zuzu1991 a răspuns:

Vei lua 2300lei, aia inseamna salariu net, iar brut e undeva la 2400 inmultit cu 1.8

| darrio2007 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Brut este 3000 de lei la acest net. Dar, ma gandesc sa nu cumva 2300 sa fie brutul si nu netul. Va fi platita la netul minim pe economie. 1386 de lei.
https://www.zf.ro/......i-19867276

| Zuzu1991 a răspuns (pentru darrio2007):

Cum spui tu, faptul ca tu crezi ce spun unii, nu inseamna ca e si real:

http://www.calculator-salarii.ro/2300-net-calcul-salariu-brut/
3932lei
de la 30% cat spui tu la 70% cat e real e o diferenta "mica" al dracu'
da, stiu, m-am inselat "rau", am zis 80% nu 70%

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În contrat nu îți este trecut salariul net, ci salariul BRUT.

| Viorelaa26 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze scrie brut 2300lei.

| Anonimulantisocial17 a răspuns (pentru Viorelaa26):

Vei lua 1368 +sporuri si bonusuri si in total vei ajunge sa iei in jur de 1700 sau 2100 poate si mai mult sau mai putin depinde si de ce bonusuri si sporuri se dau acolo
si sau putea sa iei si bonuri de masa insa trebuia sa intrebi la firma daca se dau si bonuri de masa sau doar salariul.

| Viorelaa26 a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Multumesc