| Pistolarull97 a întrebat:

Sunt aspirant la academia de politie si de curand am auzit ca exista anumite reguli in legatura cu examinarea oftalmologica. Ceva de genul ca trebuie sa ai maxim +-3 dioptrii, insumate de la ambii ochi. Daca aveti mai multe informatii va rog sa ma ajutati, sa stiu daca pot incepe pregetirea sau sa caut alta facultate. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| laur3ntziu00 a răspuns:

Maxim +/-3 la fiecare ochi, consulta baremul medical pentru alte nelamuriri

http://www.monitoruljuridic.ro/......62253.html

2 răspunsuri:
| Tina88 a răspuns:

Pai este tolerat un deficit de vedere de -/+ 1.5 la fiecare ochi. Asta inteleg eu.