| RoseWerthner a întrebat:

Buna ziua! Sunt clasa a 12-a si as vrea sa merg pe arhitectură la Poli din Timișoara. Ma puteti va rog ajuta cu următoarele informații?
Care este primul pas după luarea examenului de bacalaureat (trebuie admitere si daca da in ce consta aceasta), mai apoi care este ultima medie de intrare, cum este acolo? Sunt o fire perfecționistă, excentrica, creativă, foarte dedicată, si ma pricep la desenat insa nu am incercat niciodată să desenez o clădire sau asa ceva. Astept parerile voastre si va multumesc anticipat!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Primul pas: actele necesare pentru inscriere. Ia legatura cu facultatea: Facultatea de Arhitectura si Urbanism 0256 – 40 40 21, admitere. faut@upt.ro
Pasul 2 examenul: https://bit.ly/38rLwmv
Ia contact cu facultatea si vei afla mai multe amanunte!