| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua!
Sunt curioasă câți dintre voi mergeți la muncă cu plăcere fără să urati locul de muncă și câți urăsc și au stres continuu pe baza asta.
(Știu ca toată lumea merge de nevoie dar e important și să ai o stare mintală sănătoasă deoarece acolo petreci cel mai mult timp în fiecare zi)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu merg cu cea mai mare placere la munca, chiar imi iubesc profesia si ma simt foarte bine in pozitia pe care o am.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Merg cu destula placere... ar fi zile cand as prefera sa nu, dar aia e, trebuie

| Frank51 a răspuns:

Mă duc de plăcere în majoritatea timpului, în sensul în care am un colectiv foarte mișto(lucrez în învățământ deci copii, profi, activități), nu mă văd să fac altceva toată viața.

| CleanHeart a răspuns:

E mult mai rau fara sa muncesti

| adryang78 a răspuns:

Eu n-aș putea să spun că merg cu plăcere, dar nici stresat. Zilele trec lin, fără provocări, iar asta mă plictisește. big grin

| Dragobeta a răspuns:

La primul loc de munca mergeam cu multa placere. Desi era mult de lucru. Dar colectivul era ok. Din pacate, s-a desfiintat.
La ultimul loc de munca insa... de multe ori ma gandeam daca nu e mai bine in somaj. Era un infern. Nici nu-mi venea sa ies din casa. Dar ma duceam ca aveam nevoie de un venit constant.
Acum am gasit ceva mai bun. E undeva la mijloc, suportabil. Starea psihica ok.

| Cavaler001 a răspuns:

Orice job ai avea trebuie sa gasesti partea frumoasa la el si sa-l apreciezi ca sa poti atrage un alt job mai bunwinking
Te poti gandi ca mergi la plaja pe o insula exotica happy