| anonim_4396 a întrebat:

Sunt în clasa a 10-a (ce a mai rămas din ea), profil mate-info şi m-am hotărât să dau la medicină.Am probleme mari cu chimia, nu ştiu decât nişte formule de bază, nimic mai mult, aşa că m-am hotărât să reiau vara asta tot manualul. Întrebarea mea este dacă şi în clasa a 11-a voi face tot chimie organică? Şi îmi poate spune cineva cam ce lecţii sunt mai importante? Credeţi că o să reuşesc singură să învăţ ceva?
P.S: Nu pot să îmi iau un meditator pentru că ai mei nu prea sunt de acord cu decizia mea de a da la medicină.
Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| elysi a răspuns:

Da, in clasa a 11-a faci tot chimie organica si din fericire sunt cam aceleasi notiuni din clasa a 10-a, dar in alta ordine si alta clasificare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roaga-i pe colegii tai care se pricep la chimie sa te ajute.