| Ionut2143 a întrebat:

Buna ziua,

Sunt la scoala de pompieri Pavel Zaganescu si am o intrebare cu repartitiile dupa finalizarea studiilor astfel:

In cazul in care nu voi fi repartizat de prima data in judetul de resedinta, ma voi putea transfera ulterior? Sau cat timp voi sta in alta parte? Se accepta repede transferul?

2 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Este in functie de locurile libere care sunt sau se fac pe parcurs in judetul tau.

| Angelooooo a răspuns:

Din cate ştiu, daca ai medie mai mare iti poti pune ce județ vrei. Daca ai mai mică te repartizează unde au ramas locuri libere