| Razvan9192837363 a întrebat:

Buna ziua, sunt student la colegiul tehnic Mihai Bravu, anul urmator as vrea sa dau la academia de politie, am o intrebare pentru cei ce sunt deja la academia de politie, am voie sa port barba scurta? Am mai auzit ca trebuie obrajii rași dar nu stiu ce sa cred, nu este o mare problema daca nu pot doar voiam sa stiu

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este regulament la o scoala de politie dar te asigur ca este inspirat, in mare parte, din legile si regulamentele politiei: http://www.scoalapolitie.ro/upload/blog/Regulamentul_intern.pdf
Nu am avut rabdare sa-l citesc dar te asigur ca este identic si la academie in ceea ce priveste portul mustatii si a barbii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai voie.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineintele sca nu-i posibil!
Academia de Politie si cea militara impun un comporatmnet exemplar si o tinuta impecabila, intotdeauna proaspat barbierit, tuns si niciodata cu barba, plete sau neingrijit.