| RobertG101 a întrebat:

Sunt tanar de 22 de ani si vreau o lista de job-uri in care pot profesa in urmatoarele conditii: nu pot sta mult timp in picioare deoarece ma dor daca stau mult, nu conduc deoarece iau tratament ce-mi interzice sa fac acest lucru (Rispolept Consta 25mg), fara eforturi fizice intense si nu sunt vorbaret. In schimb ma pricep sa folosesc computere, simt satisfactie cand ajut alte persoane. M-am gandit sa dau la postliceala in Iasi la FEG la asistent de kinetoterapie. Sa iau in calcul optiunea asta?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice miscare este binevenita, in limitele acceptate de organismul tau, pe care-l poti si antrena, dezvolta.
Activitatile sedentare pot face si mai mult rau.
In orice domeniu poti activa cu succes daca-ti place si ai vointa necesara!

Răspuns utilizator avertizat
| WaterDrop a răspuns:

Incearca la un call-center.