| onutza98 a întrebat:

Sunt un copil de aproximativ 14 ani ce este pasionat de teatru...am o intrebare la care nu am reusit sa primesc raspuns pana acum! Doresc enorm de mult sa urmez liceul de arte si universitatea pe aceasta sectiune doar ca am un mare defect...nu am voce pentru a putea canta..As putea urma aceste scoli si cu acest defect sau nu pot fi acceptata? Va multumesc enorm!

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Cel mai important este să fii convinsă că ai talent pentru așa ceva.
La intrarea în asemenea instituții se dau probe seriaoase de aptitudini.
Vin mulți și reușesc foarte puțini.
Iar meseria în sine este...un INFERN.
Pentru a ajunge cineva în branșa aceasta trebuie...să treci peste cadavre.
Actori sînt foarte mulți iar roluri puține.
Băieții se descurcă mai greu.
Fetele mai pun și „fundul"la bătaie.
Trebuie să ții cont și de aceste lucruri.

3 răspunsuri:
| Nayuky a răspuns:

Da..defapt nu e atat de important sa stii sa canti plus ca dupa ce intrii poti sa iei lectii de canto.Si eu sunt la liceu la profil de teatru si avem in clasa copi si cu voce si fara..insa ar fi bine sa iei lectii de canto dupa ce intrii daca vrei sa te perfectionezi, insa nu e necesar
Bafta

| ErickEmil a răspuns:

Iti zic sigur ca teatrul nu tine de voce. Sincer daca ai talent actoricesc nu iti trebuie voce! Bafta si sper ca te-am ajutat. toti avem un vis!

| Alchemy a răspuns:

Iti zic sigur ca teatrul nu tine de muzicawinking Trebuie sa stii sa joci sa te prefaci, trebuie sa ai unele calitati asemenea unui actor aaa si inca ceva este o pasiune frumoasa iti recomand sa dai la un liceu de arte! (FUNDA)