| Florinbigl a întrebat:

Bună Ziua TPU am o întrebare referitoare la meseria de gardian vreau să dau la Școala Naționala de pregătire a agenților de penitenciare dar oare se merită să lucrezi in acest sistem? Cat despre școala ce materi se fac acolo? Știu faptul că școala se face un an dar se face și practica 6 luni școala și 6 practica? Mulțumesc frumos pentru orice răspuns!

Răspuns Câştigător
| alexandru0995 a răspuns:

Am un prieten care a plecat de la meseria asta dupa o jumatate de an.da este foarte bine ca nu prea faci nimic, dar stai foarte mult timp in picioare si nu stiu cat o sa iti placa..bafta

1 răspuns:
| Claude_Ariton_2003 a răspuns:

Normal
salariul este pe masura si este o misiune in care nu faci mai mimic