| angelinthenight a întrebat:

Urmeaza sa lucrez in domeniul cazinoului, mai exact intr-o sala de aparate. Imi puteti explica cam cum e treaba pe acolo, ce trebuie sa fac și cum se plateste castigul din aparat in functie de credite? Nu imi raspundeti daca nu stiti, nu va bagati in seama inutil. Dau funda unui raspuns bun, care e și mai bine daca vine din propria experienta ca supraveghetor.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Îți spun din experiența de jucător. In momentul in care jucătorul joaca la aparat, poate selecta denominatia la 0.01, 0.02, 0.05 și 0.10. In concret dacă ai in aparat(in casă se spune) 100 lei, la denominatia de 0.01 îți va arată ca ai 100 credite, la 0.02 vor fi 50 de credite, la 0.05 vor fi 20 de credite, iar la 0.10 vor fi 10 credite. Asta ca sa înțelegi cum funcționează. Oricum in momentul in care se da Cash out, îți arată pe ecran suma in credite și suma in moneda reala, adică in cazul a 100 RON credit, îți va afișa pe ecran 100 credite, iar dedesubt 100 RON. Deci asta e ce te interesa pe tine, ti-am spus, îți arată câștigul in RON, deci nu te poți încurca. Îți doresc succes și sper ca ti-amfora de ajutor. Pentru orice alta întrebare, ma găsești aici sau pe privat.

| Mihaelablabla a răspuns:

Aiurea ca te bagi pe asa ceva si nu ai idee cat de putin.
Oricum, in cazul in care cineva vrea sa scoata banii, aparatul iti arata pe ecran suma exacta de lei pe care trebuie sa i-o dai.