| Cătălin102000 a întrebat:

Bună ziua!

Voiam să mă înscriu la școala de poliție "Vasile Lascar" sesiunea următoare.

Ideea în sine este că eu am o problemă considerată de mine, minoră.

Eu am doar un testicul în urma unei operații la vârsta de 5 ani și nu știu dacă o să trec de vizita medicală.

Nu pot sa merg "la noroc" deoarece pentru a mă pregăti pentru admitere și toate cele trebuie sa renunț la actualul loc de muncă și să "investesc" toate economiile de până acum pentru probele eliminatorii.

Aș fi foarte recunoscător dacă aș primi un răspuns care să mă ajute în alegerea căii corecte.

Mulțumesc din suflet!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fost militar dar nu stiu asa bine baremele medicale. Le ai aici: http://bit.ly/2J789BS
Poti sa le citesti dar eu nu cred ca are legatura lipsa unui testicul cu angajarea la ei! Cred ca depinde pentru ce boala ti-a fost rejectat! Ar trebui sa intrebi un medic militar! Trebuie sa fie unul la CMJ-ul de care apartii: http://bit.ly/2zAX5GB

| Cătălin102000 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc mult pentru răspuns!
Apreciez mult!