| DoarEuDia a întrebat:

vreau sa devin reporter sau prezentaatoare de stiri. Ce facultate trebuie sa fac si cam despre ce este vorba cu aceasta meserie?

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Jurnalism sau Stiintele Comunicarii. Daca ai bani si arati bine du-te la Bucuresti la Intact Media Academy si ai sanse mari sa prinzi dupa absolvire post la una dintre Antene.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci jurnalismul ca e cea mai indicata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
https://www.youtube.com/......tps?/watch poftim un link care sper sa te ajute.
O zi buna.

| CartofiorDulce a răspuns:

Http://www.go.ise.ro/
De mare ajutor.

| Iuliapaula12 a răspuns:

Daca vrei sa fii reporter sau prezentator de stiri ar trebui sa dai la Intact Media Academy.

| DoarEuDia explică (pentru Iuliapaula12):

Imi puteti da mai multe detalii?